Parola: Kalite ve Güven

Geri

06.10.2012

  • #platin
  • #platin inşaat
  • #kalite ve güven
  • #bursa
  • #platin life güney

KONUT YAPI GAZETESİ 06.10.2012

Platin İnşaat kalitesi ve uzman kadrosuyla Bursalıları modern konutlarla buluşturmaya devam ediyor. Platin İnşaat’ın sahibi Şakir Bilgiseven, “Platin Life Kuzey ve Platin Life Güney konutlarımızı 2012 Aralık ayında müşterilerimizle buluşturacağız” dedi.

Konut inşaatları, yol ve altyapı alanında 2001 yılından bu yana faaliyetlerini sürdüren Platin İnşaat, bugüne kadar güven ve kaliteden ödün vermeden

Türkiye’nin dört bir yanında önemli projelere imza attı. Platin İnşaat’ın sahibi Şakir Bilgiseven, son 7 yıldır Antalya’nın tüm yollarını ve altyapı-kanalizasyon inşaatlarını tamamladıklarını belirtirken, Bursa’da da konut inşaatları projelerine tüm hızıyla devam ettiklerini söyledi.

Firmanızın kuruluşu hakkında bilgi verir misiniz?

Platin İnşaat 2001 yılında İstanbul’da kuruldu. Yol, altyapı ve konut inşaatları alanlarında faaliyetlerimizi sürdürüyoruz. Günümüze kadar uzanan süreç içerisinde güvenlik ve kaliteden asla ödün vermedik. Karadeniz’den Akdeniz’e, Edirne’den Malatya’ya pek çok ilde ve İstanbul’un hemen hemen tüm ilçelerinde imzamız bulunuyor.

Son 7 yıldır da Antalya’nın tüm yollarını ve altyapı-kanalizasyon inşaatlarını tamamladık. Halen İstanbul’da yol inşaatları, Edirne’de Avrupa Birliği Prestij Yol Projesi ve Bursa’da konut inşaatları yapımına devam ediyoruz.

Platin İnşaat olarak faaliyet alanlarınız nelerdir?

Platin İnşaat; yol, altyapı ve konut inşaatları alanlarında faaliyetlerini sürdürüyor. Teknolojik, ekonomik ve jeopolitik gelişmeleri yakından takip ediyoruz.

Bu nedenle yenilikçi anlayışımız çerçevesinde konusunda uzmanlaşmış, eğitimli personele ve profesyonel bir kadroya sahibiz. Geniş teknolojik ve genç makine ekipman parkımızla yeni yol yapımı, asfalt kaplama, köprülü kavşak, sathi kaplama,(rögar) baca-ızgara yükseltme, asfalt yama, tranşe kaplama, yağmursuyu - kanalizasyon hatları şebeke yapımı, bordür-kaldırım, prestij yol yapımı, üst yapı ve konut inşaatları faaliyet alanlarımız.

Ayrıca dünyadaki en son teknolojiyi 2001 yılında Türkiye’ye ilk defa biz getirdik. Asfalt seviyesinden düşük ya da yüksek olan menhol-baca ızgara kapaklarını 20 dakika gibi kısa bir sürede asfalt seviyesine getiren ve yolu trafiğe açan bu sistemi geliştirerek uygulayan sektörün lider firması olduk.

Türkiye’de inşaat ve müteahhitlik sektörünü nasıl görüyorsunuz?

Türkiye’de inşaat sektörünü her zaman olduğu gibi ekonominin lokomotifi olarak görüyorum.

İnşaat, içerisinde bulunan girdi çeşitliliği ve ara mallar ile çoğu sektörle doğrudan veya dolaylı bağları olan, ekonomiyi ciddi derecede etkileme gücüne sahip bir sektör. İnşaat sektörü üretim ve istihdam açısından, ayrıca ithalata yaptığı katkıyla katma değer de sağlayarak vazgeçilmez bir konumda. Yol inşaatları açısından bakarsak otoyollar, altyapı inşaatları ülkemizde çok ciddi çalışmalarla devam ediyor. Kentsel dönüşüm projeleriyle sektör, önümüzdeki 10 yıl süreyle gerek konut, gerekse yol ve altyapı alanında daha fazla hareketlenecek ve inşaat sektörüne organik olarak bağlı birçok sektör canlanıp ekonomimize katkı sağlayacak.

Yatırım anlamında Bursa’yı tercih etme nedeninizin nedir?

Bursa’nın stratejik ve jeopolitik yapısıyla, İstanbul’a olan yakınlığı, Marmara Bölgesi’nde olması, bu bölgede İzmir otoban inşaatının başlaması, hızlı tren gibi son yıllarda popülaritesi yükselen ve hızla gelişen bir kent olması, sosyal ve ekonomik yönden kenti daha cazip hale getirdi. Bursa’nın konut inşaatları yatırımı için gelecek vaat eden bir kent haline gelmesi ile Platin İnşaat olarak bu yönde projeler geliştirmeye ve yeni yatırımlar yapmaya karar verdik.

Bursa için geleceğe dönük projeleriniz nelerdir? Nasıl bir vizyon oluşturdunuz?

Özlüce ve Balat’taki 320 konut ve işyeri, Millet Mahallesi’nde 215 konut ve işyeri,  Sinandede - Eğitim Caddesi’nde 420 konut ve işyeri projelerimizin görüşmeleri devam ediyor. Ayrıca yol ve altyapı ihalelerini yakından takip ediyoruz. Vizyonumuz ise teknik ve ekonomik olarak en son sistemleri kullanan, belirli uzmanlık konularında en iyi olmayı başarmış, sektörle ilişki içinde, tüm kişi ve kuruluşların tanıdığı, güvendiği, saygı duyduğu, bu başarıyla yurt içinde olduğu gibi yurtdışında da sektörün önde gelen firmaları arasında yer almak.

Kentsel dönüşüm hakkında görüşleriniz nelerdir?

Kentin modern ve kaliteli bir şehir görünümüne kavuşması için hızlı ve ciddi bir şekilde kentsel dönüşüm ihtiyacı kaçınılmazdır. Kentin öncelikle depremsellik açısından önemi, ayrıca çirkin görünümünden kurtulması ve modern, estetik, lüks konutların oluşması ayrıca sosyolojik, psikolojik ve hukuki açıdan kentsel dönüşümü zorunlu kılıyor. Bu yüzden imar planlarındaki emsallerin daha fazla yükseltilmesi ve kentsel dönüşümdeki maliklerin de bunu avantajlı bir şekilde kullanmasıyla hızlıca kentsel dönüşüme geçilmelidir.

Maalesef ki emsallerin vatandaşın istediği oranların altında kalması kentsel dönüşümü daha da geciktirmekte. Çarpık yapılaşmadan kurtulmak için en önemli şey; sosyal donatı alanlarının, modern ve görkemli bir yapılaşmanın oluşmasıdır.

Dönüşüm konusunda aktif olarak rol almak gibi bir hedefiniz var mı?

Tabii ki biz Bursa’ya yeni, modern, güvenli ve kaliteli konutlar yapmak için geldik. 

Şu anda Sinandede - Eğitim Caddesi’nde bulunan 420 konutluk, 4-5 ada ile ilgileniyoruz. Hissedarları misafir edip toplantılar yapıyor, onlara yapacağımız projelerle ilgili bilgiler aktarıyoruz. Çok olumlu cevaplar alıyoruz. Hemen hemen herkes çok olumlu ve memnun iken tabii içlerinde birkaç kişi çok doyumsuz tekliflerle karşımıza çıkabiliyor. Ama görüşmelerimiz halen devam ediyor. Ortak bir yerde buluşabileceğimizi düşünüyoruz.

Bursa’ya nasıl bir planlama ile kentsel dönüşüm uygulamalıdır?

Bursa’da kentsel dönüşümün başarıya kavuşması için hem biz müteşebbislerin memnun olduğu hem hak sahiplerinin memnun olduğu hem de yerel yönetimlerin memnun olduğu bir sistem kurulmalıdır.

Şu anda Bursa’da devam eden projelerinizle ilgili bilgi verir misiniz?

Dış mimarisi ile modern ve estetik, iç mimarisiyle geniş, kullanışlı ve güvenli konutlar inşa ediyoruz. Halen devam eden 2 projemiz var. Kazım Karabekir Mahallesi’ndeki Platin Life Kuzey projemiz 72 daire ve 3.500 m2 iş yerlerinden oluşuyor. Millet Mahallesi’nde ise Platin Life Güney projemiz 24 daire ve 950 m2 iş yerlerinden oluşuyor. Projelerimizi 2013 Ocak ayında teslim etmeyi planlıyoruz.

  • Platin İnşaat - Parola: Kalite ve Güven
Yükleniyor